Konsultacje społeczne dotyczące programu Ochrony Środowiska dla Gminy Włocławek na lata 2024 – 2030

Wójt Gminy Włocławek informuje, że opracowano projekt dokumentu pn. „Program Ochrony Środowiska dla Gminy Włocławek na lata 2024-2030”

Celem „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Włocławek na lata 2024-2030” jest przedstawienie wytycznych do racjonalnych działań programowych na dalsze lata i poprawa stanu środowiska Gminy Włocławek. Realizacja zapisów dokumentu przyczyni się do właściwego, zgodnego z zasadą zrównoważonego rozwoju, gospodarowania zasobami przyrodniczymi w zakresie trzech kapitałów: ludzkiego, ekologicznego i ekonomicznego a także przyczyni się do poprawy i uporządkowania zarządzania środowiskiem na terenie Gminy Włocławek, poprawy jakości środowiska naturalnego, poprawy jakości życia jego mieszkańców, a także zrównoważonego rozwoju gminy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przedmiotowego opracowania. Konsultacje społeczne będą trwały od 19.09.2024 – 10.10.2024 roku.

Konsultacje odbywać się będą w formie opinii mieszkańców, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, zrzeszeń i innych zainteresowanych projektem, wyrażonych na formularzu zgłoszenia udostępnionym: w formie elektronicznej na stronie internetowej: www.gmina.wloclawek.pl  oraz na stronie BIP www.bip.gmina.wloclawek.pl  w zakładce „KONSULTACJE SPOŁECZNE”.

Uwagi i opinie do projektu Programu można :

lub

• przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy Włocławek ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek

lub

• dostarczyć osobiście do Sekretariatu Urzędu Gminy Włocławek, pokój nr 5.

Konsultacje obejmą swym zasięgiem Gminę Włocławek.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Wójt Gminy Włocławek.

Do pobrania:
Formularz konsultacyjny