Jednogłośne absolutorium dla Wójt Gminy Włocławek

W dniu 25 czerwca 2019 r. na  XI posiedzeniu obradowała Rada Gminy Włocławek. Jednym
z najważniejszych punktów porządku obrad był punkt dotyczący udzielenia Wójtowi Gminy Włocławek absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 r.

Udzielenie absolutorium poprzedzone było przedstawieniem przez Panią Magdalenę Korpolak-Komorowską, Wójt Gminy Włocławek Radnym „Raportu o stanie Gminy Włocławek za
2018 r.”, debatą nad przedstawionym raportem oraz przyjęciem uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Włocławek wotum zaufania.

Wszyscy Radni Gminy Włocławek byli zgodni i jednogłośnie – 15 głosami za –  udzielili Pani Magdalenie Korpolak-Komorowskiej, zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium
z tytułu wykonania budżetu za 2018 r., podkreślając przy tym olbrzymie zaangażowanie, kreatywność i wkład pracy Pani Wójt w realizację powierzonych zadań.

Ponadto, podczas sesji, Radni Gminy Włocławek powołali zespół ds. zaopiniowania kandydatów na ławników na kadencję 2020 – 2023, dokonali zmian w budżecie Gminy Włocławek na 2019 r. oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019 – 2039.

Galeria zdjęć … /zobacz/

/SG/

Jednogłośne absolutorium dla Wójt Gminy Włocławek

Przyjęty porządek obrad VI Sesji Rady Gminy Włocławek, która zwołana została na dzień 10 czerwca br. obejmował między innymi procedurę związaną z absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2014 r. Zarówno wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Włocławek, jak i uchwała Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy Zespół we Włocławku wskazywały na zasadne, w pełni zgodne z prawem i uzasadnione dysponowanie środkami budżetowymi w 2014 r. Takie samo stanowisko wyrazili wszyscy obecni na sesji Radni Gminy Włocławek, którzy – po dyskusji – jednogłośnie (czternastoma głosami "za") udzielili Pani Ewie Braszkiewicz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok ubiegły.

Słowa uznania i podziękowania za umiejętne prowadzenie polityki finansowej na ręce Pani Wójt skierowali Radni oraz Sołtysi Gminy Włocławek.

/ SG/