W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem wyruszyło z Kruszyna 6 samochodów ciężarowych wypełnionych darami, kierując się do zalanej przez powódź Gminy Kłodzko. To efekt ogromnego wysiłku i zaangażowania społeczności Gminy Włocławek, która zareagowała na dramatyczną sytuację swoich sąsiadów. Mieszkańcy w ekspresowym tempie zebrali niezbędne rzeczy, aby wspomóc poszkodowanych, którzy stracili dorobek swojego życia.

Na transport składały się różnorodne dary, które miały pomóc ludziom dotkniętym kataklizmem, między innymi:

– żywność – suchy prowiant, konserwy, woda butelkowana i inne produkty spożywcze, które będą natychmiast dostępne dla powodzian;
– środki czystości – proszki do prania, mydło, środki dezynfekujące i higieniczne, które pomogą w utrzymaniu higieny oraz oczyszczeniu domów po ustąpieniu wody;

– słoma i siano – niezbędne dla hodowców zwierząt, którzy również
ucierpieli na skutek powodzi, tracąc zapasy pasz dla bydła i drobiu;
– zboże i ziemniaki – podstawowe produkty rolne, które będą kluczowe w zapewnieniu żywności zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Cała akcja była możliwa dzięki sprawnej współpracy mieszkańców Gminy Włocławek, a także pomocy lokalnych przedsiębiorców: Pana Sławomira Rosińskiego, Pana Krzysztofa Kędzierskiego oraz Pana Bogdana Karczewskiego, którzy zapewnili transport do przewozu darów.

Zbiórka trwała zaledwie kilka dni, jednak liczba przekazanych darów przerosła oczekiwania organizatorów. W akcję włączyły się także szkoły, które pomogły w gromadzeniu produktów.

Wraz z transportem darów do Gminy Kłodzko pojechali również strażacy z OSP Kruszyn, OSP Dąb Polski, OSP Warząchewka Polska i OSP Świętosław.

Powodzianie z Gminy Kłodzko wciąż zmagają się z trudnościami po katastrofalnej powodzi, która zniszczyła ich domy, pola uprawne i infrastrukturę. W takich momentach solidarność między gminami jest nieoceniona, a szybka reakcja i pomoc materialna mogą znacząco złagodzić skutki żywiołu.

Mimo szybkiej reakcji ze strony Gminy Włocławek, sytuacja w Gminie Kłodzko nadal pozostaje trudna. Zalane domy, zniszczone drogi i brak podstawowych środków do życia to codzienność dla setek rodzin. Władze lokalne oraz organizacje humanitarne apelują o dalszą pomoc i wsparcie dla poszkodowanych, zarówno w formie darów materialnych, jak i finansowych.

W obliczu takich katastrof, każda forma pomocy ma ogromne znaczenie – zarówno te wielkie, jak i najmniejsze gesty solidarności.

.
baner lgd