W dniach 13-15 maja w Białymstoku odbyła się 28. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie, czyli Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Wśród 32 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski mogliśmy zobaczyć też reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego „START” Smólnik: Lidię Figiel i Przemysława Kamińskiego. Lidia Figiel nie miała szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie spotkała się z rozstawioną z numerem 3 Aleksandrą Więsławowicz z ABRM Warszawa. Rywalka Lidki to podwójna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski i jak się później okazało zdobywczyni dwóch medali na tegorocznej imprezie. Mimo kilku ciekawych akcji przeciwniczka była poza zasięgiem Lidii, a pojedynek zakończył się wynikiem 4-21, 3-21. Nieco więcej szczęścia w losowaniu miał Przemek Kamiński, który grał z Olafem Pyzel z klubu Millenium Warszawa. Niestety spotkanie nie ułożyło się po myśli Przemka i po kilkunastominutowym pojedynku rywalizacja zakończyła się wynikiem 9:21, 9:21. Tym samym Lidia i Przemysław zakończyli występ w mistrzostwach na miejscach 17-32. “Z całą pewnością na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych byliśmy jedynym klubem ze wsi. Prym na Mistrzostwach wiodły kluby z dużych miast: Warszawa, Gdańsk, Białystok lub ośrodki, w których istnieją Szkoły Mistrzostwa Sportowego i przede wszystkim kilkudziesięcioletnia tradycja badmintona” – podkreśla Andrzej Kłódkowski, Prezes UKS “Start” Smólnik. Kwalifikacja na OOM to pierwszy start zawodników tego klubu na turnieju rangi Mistrzostw Polski i zarazem pierwszy od 37 lat start badmintonistów z Włocławka i okolic w imprezie rangi Mistrzostw Polski. *Projekt współfinansowany ze środków Gminy Włocławek oraz Starostwa Powiatowego we Włocławku.
.
Skip to content
baner lgd