Zaproszenie na XX Sesję Rady Gminy Włocławek

Mieszkańcy  Gminy Włocławek

Na podstawie art. 20 ust.3  ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.) zwołuję XX  Sesję Rady Gminy Włocławek VII kadencji w dniu  29 listopada 2016 r. o godzinie 13.30 w siedzibie Urzędu Gminy Włocławek, ul. Królewiecka 7.

Serdecznie zapraszam.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie obrad  XX Sesji Rady Gminy Włocławek.
  2. Stwierdzenie quorum i wybór sekretarzy obrad.
  3. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu Nr XIX/16 z Sesji Rady Gminy Włocławek z dnia  25.10.2016r.
  5. Informacja Wójta Gminy Włocławek z okresu międzysesyjnego.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zmian do budżetu
    na 2016 r.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zmiany uchwały
    Nr XII/97/15 Rady Gminy Włocławek z dnia 15 grudnia 2015 r. w sprawie  uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej  Gminy Włocławek na lata 2016 – 2036.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zatwierdzenia taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w 2017 r.
  9. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie  określenia stawek podatku od nieruchomości.
  10. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zwolnień  przedmiotowych w podatku od nieruchomości.
  11. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie  obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów  obliczania podatku rolnego.
  12. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie  wprowadzenia opłaty
    od posiadania psów na terenie Gminy Włocławek.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie ustalenia opłaty prolongacyjnej.
  14. Rozpatrzenie projektu Uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie określenia wysokości stawek podatku  od środków transportowych.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie określenia rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Włocławek w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zmiany uchwały w sprawie  wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
  17. Rozpatrzenia projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Włocławek na 2017 r.
  18. Interpelacje i wnioski radnych.
  19. Zapytania i wolne wnioski.
  20. Zamknięcie obrad XX Sesji Rady Gminy Włocławek.