ZADBAJ O ZDROWIE SWOJE I NAJBLIŻSZYCH – PROGRAM WYKRYWANIA ZAKAŻEŃ WZW TYPU B i C W GMINIE WŁOCŁAWEK 2017

Cel programu:

1. Upowszechnienie wiedzy na temat ryzyk związanych z wirusowym zapaleniem wątroby.

2. Zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń WZW B i C wśród Mieszkańców Gminy Włocławek.

3. Zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom WZW B i C.

Adresaci programu:

– Mieszkańcy Gminy Włocławek, u których wcześniej nie stwierdzono WZW. Program nie zakłada limitu wiekowego. W przypadku osób niepełnoletnich w dniu badania konieczna jest obecność rodziców lub prawnych opiekunów.

Partnerzy programu:

– Gmina Włocławek,

– Województwo Kujawsko-Pomorskie,

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie.

Sposób realizacji:

– przeprowadzenie badan diagnostycznych krwi (pobranie próbek krwi) w kierunku HBsAg oraz badań diagnostycznych krwi na obecność przeciwciał anty-HCV.

Termin i miejsce przeprowadzenia badań:

Badania przeprowadzone będą w dniu 18 listopada (sobota):

– dla Mieszkańców południowej części Gminy Włocławek w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kruszynie w godz. od 8.30 do 11.30

– dla Mieszkańców wschodniej części Gminy Włocławek w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku w godz. od 12.30 do 15.00

Mieszkaniec Gminy Włocławek nie ponosi kosztów związanych z uczestnictwem
w Programie Wykrywania Zakażeń WZW B i C. Badania są bezpłatne.

Wystarczy przyjść, zadeklarować wolę udziału i przebadać się.

Zachęcamy i zapraszamy.

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w 2017 r. współfinansowany jest wspólnie ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego  i  środków Gminy Włocławek.

Pobierz plakat