XXXV Sesja Rady Gminy Włocławek

W dniu 19 maja 2021 r. o godz 9:00 odbyła się XXXV Sesja Rady Gminy Włocławek . Rada Gminy podjęła następujące uchwały :

– Uchwała w sprawie zmian do budżetu na 2021 r.

– Uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Włocławek na lata 2021 – 2038.

– Uchwała Rady Gminy Włocławek w sprawie udzielenia dotacji Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Gminy Włocławek z siedzibą w Kruszynie na realizację programu polityki zdrowotnej w 2021 r.

– Uchwała Rady Gminy Włocławek w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie Gminy Włocławek oraz określenie sezonu kąpielowego.

– Uchwała Rady Gminy Włocławek w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego.

– Uchwała w sprawie określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania oraz konsultacji projektu Strategii Rozwoju Gminy Włocławek na lata 2021 – 2030.

– Uchwała Rady Gminy Włocławek w sprawie uznania petycji o poparcie Rządu Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego Społecznego Komitetu Konstytucyjnego za niezasługującą na uwzględnienie.

– Uchwała Rady Gminy Włocławek w sprawie uznania petycji w sprawie przeprowadzenia Referendum Ludowego za niezasługującą na uwzględnienie.

– Uchwała Rady Gminy Włocławek w sprawie uznania skargi na działalność Wójta Gminy Włocławek za bezzasadną.

Ważnymi punktami były Informacje o stanie bezpieczeństwa i porządku na terenie Gminy Włocławek w oparciu o Raport roczny 2020 o stanie bezpieczeństwa w mieście i powiecie włocławskim i wynikach pracy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, raport ten został przedstawiony przez Przedstawicieli z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Kolejnymi punktami były Informacje Wójta Gminy Włocławek z okresu międzysesyjnego, składane sprawozdania z prac Rady Gminy Włocławek, Komisji Gminy Włocławek oraz sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włocławku za rok 2020. Uchwalone rozstały również zmiany do budżetu na 2021 rok oraz zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2038. Po długiej nieobecności spowodowanej obostrzeniami udział w sesji wzięli również Sołtysi Gminy Włocławek.

Aby zobaczyć pełny porządek obrad należy wejść w link.