XLV Sesja Rady Gminy Włocławek

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2022 r. poz. 599, 583), oraz § 26 ust. 3 Statutu Gminy Włocławek, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr XVIII/140/20 Rady Gminy Włocławek z dnia 25 lutego 2020 r. w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Włocławek (Dz. Urz. Województwa Kujawsko – Pomorskiego z 2020 r. poz. 1219), na wniosek Wójta Gminy Włocławek z 24 marca 2022 r., zwołuję XLV Sesję Rady Gminy Włocławek w dniu 29 marca 2022 r. o godzinie 16.00 w siedzibie Urzędu Gminy Włocławek, ul. Królewiecka 7.

Serdecznie zapraszam.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie XLV Sesji Rady Gminy Włocławek.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zmian do budżetu na 2022 r.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Włocławek na lata 2022 – 2038.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie ustanowienie hipoteki na rzecz Województwa Kujawsko-Pomorskiego na zabezpieczenie dotacji na realizację Projektu „Aktywizacja społeczna i zawodowa osób zamieszkujących obszar Gminy Włocławek”.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie ustalenia górnych stawek opłat za odbiór odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego za udział w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej, szkoleniu lub ćwiczeniu.

1. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Włocławek w latach 2022-2027.

2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Włocławek.

3. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu korzystania z placów zabaw i boisk sportowych, będących własnością Gminy Włocławek.

4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie określenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Włocławek na 2022 rok.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie Gminy Włocławek oraz określenia sezonu kąpielowego.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie przyjęcia „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierającej naukę na terenie Gminy Włocławek”.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy uzdolnionym dzieciom i młodzieży pobierającej naukę na terenie Gminy Włocławek, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w tych sprawach.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie zmiany uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu Senior + w Kruszynie.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie przyjęcia programu osłonowego w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek i stan zdrowia na rok 2022, pn. „ Korpus Wsparcia Seniorów”.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Gminy Włocławek w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Włocławek na lata 2022 – 2023.

11. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włocławku za 2021 r.

12. Raport z realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Włocławek z 2021 r.

13. Zamknięcie obrad XLV Sesji Rady Gminy Włocławek.

Rady Gminy Włocławek

Zbigniew Reniecki