?Wyrównanie szans edukacyjnych w Gminie Włocławek ? organizacja zajęć pozalekcyjnych w zakresie kluczowych, zajęć dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz doskonalenia nauczycieli?

Pragniemy poinformować, iż Gmina Włocławek uzyskała dofinansowanie projektu pt.:

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.02.00 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.02.02. Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od 1 września 2018 r. do 30 czerwca  2020 r.

Głównym celem projektu jest:

• Kształtowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w SP w Kruszynie i SP w Smólniku,
  • Indywidualizacja pracy z ucz. ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi w SP w Kruszynie i SP w Smólniku,
  • Realizacja doradztwa edukacyjno-zawodowego w SP w Kruszynie i SP w Smólniku,
  • Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych w SP w Kruszynie i SP w Smólniku w wyniku doposażenia szkolnych pracowni przyrodniczych i matematycznych,
  • Podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli w SP w Kruszynie i SP w Smólniku w zakresie metod indywidualnej pracy z uczniem, diagnostyki psychologiczno-pedagogicznej, pracy metodą eksperymentu, wykorzystywania TIK w edukacji.

Grupę docelową stanowić będzie:

• 357 uczniów z SP w Kruszynie(203) i SP w Smólniku(154), w tym 183 ze specjalnymi, potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, w tym 23 uczniów z niepełnosprawnościami z SP w Kruszynie i SP w Smólniku,
  • 38 nauczycieli z SP w Kruszynie(15) i SP w Smólniku(23)

Wartość projektu: 857 157, 50 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 814 299, 62 zł