27 maja br. podczas 47 Sesji Rady Gminy Włocławek Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak-Komorowska otrzymała wotum zaufania po debacie nad „Raportem o stanie Gminy Włocławek za 2021 rok” oraz absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu.

„Raport o stanie Gminy Włocławek za 2021 rok” to swoiste kompendium wiedzy o wszystkich podejmowanych przez Wójta działaniach w ubiegłym roku. Zakres tego dokumentu obejmuje dokładne informacje dotyczące m.in. budżetu i finansów, prowadzonych inwestycji, oświaty, pomocy społecznej jak również realizowanych strategii, polityk czy programów. W przypadku zrealizowanych w 2021 roku inwestycji wydatki majątkowe wzrosły w stosunku do roku poprzedniego o 11,31% i osiągnęły rekordowy poziom 13 009 430,07 zł.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż Gmina Włocławek w 2021 roku pozyskała środki w wysokości 15 978 461,20 zł. Natomiast środki otrzymane i rozliczone w 2021 roku opiewały na kwotę 5 959 999,55 zł.

Oprócz „Raportu o stanie Gminy Włocławek za 2021 rok” na 47 Sesji Rady Gminy Włocławek przedstawione zostały również: sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Włocławek za 2021 rok oraz zaopiniowane pozytywnie Uchwały Składów Orzekających Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Włocławek sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2021 r. i przedłożonym wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Włocławek z wykonania budżetu Gminy Włocławek za 2021 rok.

.
baner lgd