WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY RUCHU SENIORÓW ?ARS 2016

Kujawsko–Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy  w  dniach 14 i 15 maja 2016 roku  zorganizowało WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY RUCHU SENIORÓW „ARS 2016.

Ideą  przeglądu była integracja środowisk seniorskich z ludźmi młodego pokolenia.

Do udziału w przeglądzie zaproszono  międzypokoleniowe zespoły artystyczne i osoby

indywidualne (seniorów) w 4 przestrzeniach twórczych:

Muzyka – zespoły wokalne, chóralne, instrumentalne, instrumentalno–wokalne,

poezji śpiewanej, soliści i duety,

Taniec – zespoły tańca, teatry tańca,

Teatr – teatry dramatyczne, teatry jednego aktora, spektakle poetyckie, kabarety,

Folklor – zespoły pieśni i tańca, zespoły śpiewacze, teatry obrzędowe, kapele ludowe,

gawędziarze, którzy znają i posługują się gwarą danego regionu.

Prezentowane teksty  opierały się na przekazach, legendach, anegdotach, baśniach ludowych.

W zorganizowanym przeglądzie tym brał udział Zespół Folklorystyczny ,, SMÓLNIK” z naszej Gminy Włocławek, którego występ był bardzo wysoko oceniony przez jury, a nagrodą dla zespołu była nominacja do Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2016”