WIECZÓR POWSTAŃCZY W SZKOLE W SMÓLNIKU

W ramach realizacji projektu ,,Stąd pochodzę tu mieszkam- w mej Ojczyźnie przeszłość i przyszłość” finansowanej przez Fundację Anwil dla Włocławka i Gminę Włocławek w dniu 27 września 2019 r. mieszkańcy naszej gminy zostali zaproszeni na ,,Wieczór Powstańczy”. Uczniowie klasy VI pod opieką nauczycieli p. Gliszczyńskiej, p. Ulanowicz, p. Rybarkiewicz przedstawili najważniejsze wydarzenia Powstania Warszawskiego. Pani Wanda Grabowska, pasjonatka historii Małej Ojczyzny w czasie wieczoru przedstawiła postać swojego wuja Janusza Wernera pseudonim Fabian, który uczestniczył w tych wydarzeniach.

Na spotkanie przybyli mieszkańcy naszej gminy. Przybył również na to spotkanie p. Przewodniczący Rady Gminy Włocławek pan Zbigniew Reniecki, który również pasjonuje się historią II Wojny Światowej. Nie zabrakło również przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestnicy spotkania śpiewali pieśni powstańców oraz pisali kartki z życzeniami.

Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za aktywne uczestnictwo i za profesjonalne przygotowanie tego wieczoru. Dziękuję Rodzicom naszych uczniów, którzy z tej okazji upiekli ciasto.

Marzenna Kwiatkowska- Dyrektor SP w Smólniku

Galeria zdjęć /……/