Warsztaty dla mieszkańców Gminy Włocławek

1 listopada br. w Gminie Włocławek rozpoczęła się realizacja dwóch projektów miękkich:

1. “Od pomysłu do realizacji” – projekt realizowany w świetlicy Józefowo;
  2. „Aktywność i współpraca – opłaca” – projekt realizowany w świetlicy Dąb Polski.
Uczestnicy projektów to osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (wiek 18+) lub osoby z otoczenia osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne dla wsparcia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osoby pełniące obowiązki opiekuńcze), zamieszkujące obszar Gminy Włocławek.

W Józefowie grupa uczestników liczy łącznie 22 osoby, natomiast w Dębie Polskim – 33 osoby.

Projekty obejmują warsztaty terapeutyczne dla osób dorosłych, które odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Warsztaty obejmują w szczególności:

– warsztaty kulinarne

– warsztaty rękodzielnicze

– spotkania z psychologiem

W ramach każdego z projektów planowany jest również wyjazd integracyjny.

Na realizację powyższych przedsięwzięć Gmina Włocławek otrzymała dwa granty :

– na projekt „Od pomysłu do realizacji”- grant w wysokości 46 898,17 zł;

– na projekt „Aktywność i współpraca – opłaca” – grant w wysokości 46 874,23 zł.

Projekty są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Projekty realizowane są w ramach grantów otrzymanych ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki.

Projekty będą realizowane do dnia 28 lutego 2022 roku.

/LR/