Ważna informacja dla wszystkich gospodarstw domowych korzystających z wodociągu w Dębie Polskim

KOMUNIKAT Z DNIA 26.09.2016 r.

GMINY WŁOCŁAWEK UL. KRÓLEWIECKA 7, 87-800 WŁOCŁAWEK

WYDANY W POROZUMIENIU

Z PAŃSTWOWYM POWIATOWYM INSPEKTOREM SANITARNYM WE WŁOCŁAWKU

WAŻNA  INFORMACJA  DLA  WSZYSTKICH  GOSPODARSTW  DOMOWYCH

W wodzie z wodociągu w Dębie Polskim gm. Włocławek ponownie wystąpiły niewielkie ilości bakterii grupy coli. Woda nie odpowiada wymaganiom mikrobiologicznym określonym w załączniku nr 3 część A punkt 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz. U. z 2015 r. poz. 1989).

W  związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku stwierdza  brak  przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu w Dębie Polskim i nakazał unieruchomienie wodociągu.

Wodociąg w Dębie Polskim ok. 329 osób – mieszkańców 5 miejscowości: Dąb Mały, Dąb Polski, Dąb Wielki, Skoki Duże, Skoki Małe.

Należy przestrzegać następujących wskazówek:

• woda z kranu nie może być przeznaczona do spożycia
  • woda z kranu nie może być przeznaczona do przygotowania posiłków, mycia zębów, przemywania otwartych zranień
  • woda z kranu nie może być używana do brania prysznica, kąpieli i mycia
  • woda z kranu może być używana tylko do spłukiwania toalety i celów gospodarczych

UWAGA!!!!

W związku z prowadzonymi przez zarządzającego wodociągiem działaniami naprawczymi  może nastąpić wyczuwalna zmiana zapachu, smaku i barwy wody.

Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty. Prosimy przekazać tę informację Państwa sąsiadom.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Urzędem Gminy ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek, telefon:   784 475 377.

Pobierz PDF

KOMUNIKAT Z DNIA 12.09.2016 r.

GMINY WŁOCŁAWEK UL. KRÓLEWIECKA 7, 87-800 WŁOCŁAWEK

WYDANY W POROZUMIENIU

Z PAŃSTWOWYM POWIATOWYM INSPEKTOREM SANITARNYM WE WŁOCŁAWKU

WAŻNA  INFORMACJA  DLA  WSZYSTKICH  GOSPODARSTW  DOMOWYCH

W wodzie z wodociągu w Dębie Polskim gm. Włocławek stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda nie odpowiada wymaganiom mikrobiologicznym określonym w załączniku nr 3 część A punkt 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz. U. z 2015 r. poz. 1989).

W  związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku stwierdził brak  przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu w Dębie Polskim i nakazał unieruchomienie wodociągu.

Należy przestrzegać następujących wskazówek:

• woda z kranu nie może być przeznaczona do spożycia
  • woda z kranu nie może być używana do brania prysznica, kąpieli i mycia