VIII Sesja Rady Gminy Włocławek ? 27 marca 2019 r.

W trakcie obrad VIII Sesji Rady Gminy Włocławek, Radni zapoznali się z  informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku na terenie Gminy Włocławek w oparciu o Raport roczny 2018  o stanie bezpieczeństwa w mieście i powiecie włocławskim i wynikach pracy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, którą przedstawił Pan Krzysztof Rakowski Zastępca Komendanta Komendy Miejskiej Policji we Włocławku oraz informacją o stanie bezpieczeństwa pożarowego na terenie Gminy Włocławek, przedstawioną przez Pana Grzegorza Sadowskiego Naczelnika Wydziału Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Ponadto podczas obrad  podjęte zostały m.in. uchwały w sprawie zmian do budżetu Gminy na 2019 r. oraz zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Włocławek na lata 2019 – 2039, Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Włocławek na 2019 r.

Uchwalona została również wysokość ekwiwalentu pieniężnego członkom ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Włocławek na poziomie 20 zł za każdą godzinę uczestnictwa w działaniu ratowniczym i 5 zł za każdą godzinę uczestnictwa w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub Gminę Włocławek, co oznacza wzrost ekwiwalentu za każdą godzinę  uczestnictwa w działaniu ratowniczym o 10 zł. Stawka za  godzinę udziału w szkoleniu pozostała na nie zmienionym poziomie.

Ponadto Radni Gminy Włocławek Uchwałą Nr VIII/64/19  wybrali skład Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminy Włocławek z siedzibą w Kruszynie w osobach: Pani Wójt Magdalena Korpolak – Komorowska – Przewodnicząca, Pan Daniel Wojciechowski – Przedstawiciel Wojewody Kujawsko – Pomorskiego oraz przedstawiciele  wybrani przez Radę Gminy: Pani Elżbieta Sadowska, Pani Irena Muszyńska, Pan Damian Świerzyński, Pan Sławomir Kwiatkowski, Pan Tomasz Nowacki oraz  Pan Bogusław Wrocławski. Wyznaczyli również termin zwołania pierwszego posiedzenia Rady Społecznej na dzień 8 kwietnia 2019 r. na godz. 15:00.

Decyzją Radnych obniżono wysokość diet dla Radnych Gminy Włocławek oraz wysokość diety zryczałtowanej dla Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady oraz ustalono zasady przyznawania diet.