V Majówka Ekologiczna – ?Zdrowa atmosfera?

Organizowana od pięciu lat majówka ekologiczna w Kruszynie odbywa się co roku pod innym hasłem ekologicznym, tegoroczne brzmiało: „Zdrowa atmosfera”

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Ewa Braszkiewicz Wójt Gminy Włocławek.

Celem V eko-majówki było podniesienie świadomości ekologicznej i środowiskowej wśród mieszkańców Gminy Włocławek. Festyn ekologiczny to również doskonała okazja, aby spędzić rodzinnie czas na świeżym powietrzu. Pomysłodawczynią oraz koordynatorem projektu od pięciu lat jest Pani Helena Cichocka. Młodzież pod przewodnictwem Pani Magdaleny Marczak przygotowała wystawę edukacyjno – ekologiczną. Dodatkowo piknik wzbogacony był o różnego rodzaju gry, konkursy o tematyce szeroko rozumianej ekologii.

Wielką atrakcją były występy uczniów każdej z klas, którzy zaprezentowali piosenki  związane tematycznie z hasłem przewodnim tegorocznej majówki. Komisja w składzie: Pani Katarzyna Knasiak przedstawiciel Urzędu Gminy Włocławek, Pan Zbigniew Reniecki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Pan Rafał Majchrzak wice dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oceniali prezentację klas pod względem pomysłowości, kreatywności, walorów estetycznych oraz zgodności tematycznej.

Nagrodzeni zostali:

– I Kategoria wiekowa „KL.0-III” spośród 6 klas: I miejsce zajęła Klasa IB, II miejsce Klasa IIA, III miejsce Klasa IIIA.

– II Kategoria wiekowa  „KL.IV-VI” spośród 4 klas: I miejsce zajęła Klasa VA, II miejsce Klasa VIA, III miejsce IVA

– III Kategoria wiekowa „KL.I-III Gimnazjum”spośród 5 klas: I miejsce zajęła Klasa IIA, II miejsce Klasa IIIA, III miejsce IA.

Fundatorem nagród pieniężnych dla zwycięskich klas z przeznaczeniem na dofinansowanie do biletów wstępu do muzeum, kina, na basen itp. był Urząd Gminy Włocławek.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rodzinny pt „Smogowy potwór”. Na scenie pojawiły się dzieci wraz z rodzicami w strojach przygotowanych wg inwencji własnej.

Komisja w składzie Pani Wójt Ewa Braszkiewicz, Pan Przewodniczący Paweł Bogdanowicz i Pani Radna Danuta Seklecka wręczyli główną nagrodę w postaci roweru rodzinie Głowackich z Kruszyna, która najlepiej się zaprezentowała w przebraniu.