Uroczyste otwarcie gminnego boiska w Warząchewce Polskiej

W dniu 27.04.2017 roku w Warząchewce Polskiej odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego.

Inauguracja nowego boiska rozpoczęła się Mszą świętą w kaplicy św. Antoniego poprowadzoną przez JE ks. bpa Stanisława Gębickiego. Po Mszy św. nastąpił przemarsz na boisko wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą ze Śmiłowic i Pocztami Sztandarowymi.

Pani Dyrektor Ewa Adamczyk powitała przybyłych gości m. in. Wiceministra Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego, Posła na Sejm RP Joannę Borowiak, wójta gminy Ewę Braszkiewicz, radnych gminy z wiceprzewodniczącą rady Elżbietą Sadowską,  przedstawicieli lokalnej społeczności tj. członkinie z KGW Warząchewka Polska,  OSP w Warząchewce, sołtysów wsi, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.

Imprezę uświetniło przybycie sportowców: polskiej judoczki, srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Atlancie z 1996 roku Anety Szczepańskiej oraz Mistrza Polski juniorów w boksie z 2006 roku Marcina Madaja – absolwenta szkoły.

Szkoła Podstawowa w Warząchewce Polskiej w wyniku przekształcenia od września 2008 roku prowadzona jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie. Bazę lokalową szkoły stanowi budynek szkolny z 1959 r. Szkoła posiadała boisko pobudowane w czynie społecznym przez mieszkańców wsi kilkadziesiąt lat temu. Od dwóch lat było wyłączone z użytkowania z powodu złego stanu technicznego. Wójt Ewa Braszkiewicz w czerwcu ubiegłego roku zaproponowała budowę boiska wielofunkcyjnego. Przyjęta przez Radę Gminy inwestycja została zrealizowana w listopadzie 2016 r. Wybudowano boisko poliuretynowe o powierzchni ponad 600 m2. Obiekt ten jest wielofunkcyjny, można grać tam w piłkę koszykową i siatkową, jest możliwość gry w piłkę nożną (dodatkowo zamontowano bramki do piłki nożnej). Obok boiska powstała cała infrastruktura dla kibiców – chodniki, siedziska, stojaki na rowery, ogrodzenie. Wykonawcą boiska została firma Zakład Instalacji Sanitarnych i C.O. Roboty Budowlane Ryszard Ochmański z Włocławka.  Wartość robót budowlanych wyniosła ok. 160 000 zł Inwestycję sfinansowano ze środków budżetu gminy Włocławek.