TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Prosimy wszystkich o zaangażowanie i zachęcamy do włączenia się w upowszechnianie informacji o spisie.
Liczymy się dla Polski!

Więcej informacji na stronie: https://spis.gov.pl/

TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Rachmistrz spisowy dzwoni z numerów:  22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

W naszej gminie rachmistrzami spisowymi są:

– Pani Agnieszka Dereszewska,

– Pan Arkadiusz Adamski,

– Pan Dawid Iglewski.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić dzwoniąc do Urzędu Gminy Włocławek pod numer 54 230 53 55 lub 54 230 53 43, na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (i odwiedzać respondentów w domach) aż do odwołania. Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów mogą być oszustami. Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję.

WAŻNE! Osoby, które do momentu w którym skontaktował się z nimi rachmistrz spisowy nie dopełniły obowiązku spisowego muszą odpowiedzieć na pytania rachmistrza. Nie może wówczas odmówić mówiąc, że spisze się później z wykorzystaniem aplikacji czy Infolinii.

PAMIĘTAJMY, ŻE ZA ODMOWĘ UDZIELENIA ODPOWIEDZI BĄDŹ PODANIE DANYCH NIEZGODNYCH ZE STANEM FAKTYCZNYM GROZI KARA.

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma!

W siedzibie Urzędu Gminy Włocławek, ul. Królewiecka 7 funkcjonuje punkt spisowy, w którym można spisać się samodzielnie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 lub skorzystać z pomocy pracowników Urzędu. Osoby zainteresowane spisem w Gminnym Punkcie Spisowym proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 54 230 53 43 w celu ustalenia daty i godziny spisu.