Spotkanie ws. Obszaru Strategicznej Interwencji

W dniu 7 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Gminy Włocławek odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli gmin wchodzących w skład Obszaru Strategicznej Interwencji (dawny ZIT). Wójtowie i burmistrzowie ustalili nowe przedsięwzięcia, które będą realizowane w latach 2014 – 2020. Potrzeba zmiany zadań inwestycyjnych wynika z nowych założeń polityki terytorialnej  woj. Kujawsko – Pomorskiego i zatwierdzonego przez Komisję Europejską w grudniu ubiegłego roku Regionalnego Programu Operacyjnego wer. 7.0. Zgodnie z nowymi zasadami gminy z terenu OSI będą realizowały inwestycje związane z modernizacją budynków użyteczności publicznej, budową ścieżek pieszo – rowerowych, sieci kanalizacyjno – wodociągowych.

Na spotkaniu zapadła decyzja o utworzeniu Stowarzyszenia na rzecz wspierania i rozwoju kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży z terenu gmin objętych OSI. Siedzibą stowarzyszenia będzie Lubanie. W założeniach powołane Stowarzyszenie za główny cel przyjęło rozwój różnych form aktywności fizycznej w tym sekcje piłkarskie, koszykarskie, żeglarskie.