Spotkanie Wójta Gminy Włocławek z zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Start?

W dniu 27 grudnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Włocławek odbyło się spotkanie Pani Magdaleny Korpolak-Komorowskiej – Wójta Gminy Włocławek z zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Start” i jednocześnie uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku oraz Panem Andrzejem Kłódkowskim – nauczycielem i trenerem.

Wójt Gminy Włocławek przekazała gratulacje zawodnikom w związku z odniesionymi sukcesami sportowymi.

Drużyna chłopców wywalczyła tytuł mistrzowski oraz prawo startu na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w 2020 roku, natomiast drużyna dziewcząt zdobyła tytuł wicemistrzyń województwa w badmintonie. Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Badmintonie odbyły się 11 grudnia 2019 roku w Smólniku.

Kolejnym sukcesem sportowym było zajęcie I miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przez drużynę dziewcząt oraz III miejsce przez drużynę chłopców w badmintonie.

Mistrzostwa odbyły się w dniu 18 grudnia 2019 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.