Środki zewnętrzne na dofinansowanie inwestycji wodno-kanalizacyjnych na terenie gminy

W dniu 06 lipca 2017 r. Gmina Włocławek podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim
w Toruniu na dofinansowanie zadania pn. "Przebudowa i rozbudowa infrastruktury wodno – kanalizacyjnej na terenie gminy Włocławek" ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Już 1 marca Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego po weryfikacji wniosków ustalił kolejność przyznawania pomocy. Gmina Włocławek z wnioskowaną kwotę dofinansowania – 700 tys. zł. uplasowała się na drugiej pozycji.

W ramach inwestycji powstanie:

•30 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków,

•wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna w ul. Rubinowej i Granitowej w Nowej Wsi oraz ul. Świerkowej w Kruszynie,

•kompleksowo przebudowana będzie stacja uzdatniania wody w Dębicach i w Smólniku.

Całkowita wartość inwestycji to koszt  blisko 1,9 mln zł.

01 września 2017 roku zawarta została umowa pomiędzy gminą a firmą FHU KRZYŚ z siedzibą
w Jaranowie na roboty polegające na budowie przydomowych oczyszczani ścieków.