PROGRAMY ZDROWOTNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY WŁOCŁAWEK

W celu umożliwienia mieszkańcom Gminy Włocławek przeprowadzenia – w możliwie szerokim zakresie – badań profilaktycznych z inicjatywy Wójta Gminy Włocławek, Gmina Włocławek przystąpiła do realizacji w 2017 r. trzech programów profilaktycznych, które ogłosiło Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wyrażenie woli  przystąpienia do programów profilaktycznych samorząd Gminy Włocławek zadeklarował w 2016 r. W wyniku ogłoszonego i rozstrzygniętego w 2017 r. konkursu na realizację programów  przez Województwo Kujawsko-Pomorskie, Gmina Włocławek została Partnerem i będzie realizować w bieżącym roku następujące programy profilaktyczne:

1. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”.

2. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”.

3. „Program wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim”.

Telefony kontaktowe w sprawie szczegółów realizacji programu i prowadzonego naboru:

– Ośrodek Zdrowia w Kruszynie 54 252-84-93;

– Ośrodek Zdrowia w Smólniku  54 253-16-20;

– Urząd Gminy Włocławek          54 230-53-00; 230-53-55

Całkowite koszty związane z realizacją programów profilaktycznych w 2017 r. wyniosą nie więcej niż 33 000 zł. Poniesie je w równych częściach Gmina Włocławek  i Województwo Kujawsko-Pomorskie.