Prośba o nieodpłatne udostępnienie zdjęć archiwalnych

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Gminy Włocławek.

Uprzejmie informuję, że Gmina Włocławek pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Niepodległa 2018” w ramach swojego projektu „ Niepodległa naszą dumą i obowiązkiem”.

W związku z przygotowywaną przez Urząd Gminy Włocławek publikacją popularnonaukową pt. „Gmina Włocławek w okresie walk o niepodległość 1914-1989. Wybrane zagadnienia” pod redakcją Tomasza Dzikiego, zwracam się do Państwa z prośbą o nieodpłatne udostępnienie zdjęć archiwalnych ze zbiorów prywatnych, które można byłoby wykorzystać jako materiał ikonograficzny w ww. publikacji. Publikacja jest przygotowywana w ramach rządowego projektu „Niepodległa 2018”.

Zdjęcia po wykorzystaniu zostaną zwrócone. Zdjęcia można również przekazać w wersji elektronicznej na maila: sekretarz@gmina.wloclawek.pl lub tomasz.dziki@interia.eu

Szczególnie cenne mogą być zdjęcia i inne materiały archiwalne z lat 1914 – 1989 dotyczące poszczególnych miejscowości Gminy Włocławek, obiektów, osób oraz te, które obrazują życie społeczności lokalnej w latach 1914 – 1989.

Osoba, która udostępni zdjęcia jest zobowiązana oświadczyć, że wyraża zgodę na ich udostępnienie w celu wykorzystania jako materiał ikonograficzny w publikacji pt. Gmina Włocławek w okresie walk o niepodległość 1914-1989. Wybrane zagadnienia oraz że wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Najwartościowsze materiały zostaną wykorzystane w publikacji – z podaniem imienia i nazwiska ich właściciela, a oryginały zwrócone właścicielowi.

Osoby zainteresowane przekazaniem zdjęć lub innych materiałów archiwalnych proszone są o kontakt z:

1) Panem dr Tomaszem Dzikim, Kierownikiem Oddziału Archiwum Państwowego w Toruniu Oddział we Włocławku,

Koordynatorem Projektu pt. „Gmina Włocławek w okresie walk o niepodległość 1914-1989. Wybrane zagadnienia

e-mail: tdziki@torun.ap.gov.pl; tomasz.dziki@interia.eu

2) Panem Piotrem Stannym, Sekretarzem Gminy Włocławek