Podpisanie umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W dniu 22 grudnia 2021 roku Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak-Komorowska podpisała z Wicewojewodą Kujawsko – Pomorskim Panem Radosławem Kempińskim umowę o udzielenie dofinansowania ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadania  pn: 1. Przebudowa wraz z rozbudową przejść dla pieszych w miejscowości Świętosław na ogólną kwotę 247 829,00 zł. 2. Przebudowa drogi gminnej Jedwabna nr 190517 C Jedwabna – Pińczata – Warząchewka Polska od drogi krajowej nr 91 w kierunku cmentarza komunalnego w m. Pińczata dł. 1685 m na kwotę 1 302 706,00 zł.

Pozyskane przez samorząd środki finansowe wpłyną na poprawę bezpieczeństwa oraz bardzo ważny rozwój infrastruktury drogowej na terenie Gminy Włocławek.