Oferta współpracy w ramach Agencji Pocztowej w Smólniku

W dniu 22 marca do Urzędu Gminy Włocławek wpłynęła odpowiedź na pismo Wójta Gminy Włocławek Magdaleny Korpolak – Komorowskiej  z dnia 21 lutego 2019 r. w sprawie ponownego uruchomienia placówki pocztowej w miejscowości Smólnik. Poczta Polska S. poinformowała, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji na terenie gminy powinna być uruchomiona co najmniej jedna placówka operatora. W przypadku naszej gminy taka placówka mieści się w Kruszynie przy ul. Szkolnej 9.

Jednocześnie chcąc wyjść naprzeciw mieszkańcom miejscowości Smólnika i okolic Poczta Polska S.A. postanowiła poszukać potencjalnego kontrahenta do prowadzenia Agencji Pocztowej na wyżej wymienionym terenie.

W związku z powyższym wszystkie chętne osoby proszone są o zapoznanie się z ofertą Poczty Polskiej S.A.

Oferta Poczty Polskiej S.A.

Mając na uwadze dobro mieszkańców informujemy, Poczta Polska S.A. oferuje Klientom

szereg alternatywnych rozwiązań ułatwiających odbiór korespondencji m.in .:

1. "Polecony do skrzynki" – bezpłatna usługa polegająca na doręczeniu listów poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej adresata. W ramach usługi istnieje możliwość wysyłania bezpłatnego sms lub e-mail z informacją, że przesyłka polecona została doręczona , pod warunkiem, że w momencie składania żądania zostanie podany numer telefonu albo adres e-mail adresata. Żądanie doręczenia przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej można złożyć nieodpłatnie w formie elektronicznej na stronie www.poczta-polska.pl lub w formie papierowej w placówce pocztowej lub u listonosza. Usługa doręczenia listów poleconych do skrzynki oddawczej nie dotyczy przesyłek z potwierdzeniem odbioru lub o kształtach/rozmiarach uniemożliwiających włożenie ich do oddawczej skrzynki pocztowej.
  2. " Doręczenie na życzenie " – usługa polegająca na ponownym doręczeniu przesyłki poleconej adresatowi pod pierwotny adres, w umówionym terminie i wybranym przedziale czasowym tj. w godzinach otwarcia placówki doręczającej ponownie awizowana przesyłkę . Usługę można zgłosić przez Internet na stronie www.pocztapolska.pl, telefonicznie pod nr 801 333 444, 48 842 06 00 lub w formie papierowej u listonosza. Oplata za usługę wynosi 4,50 zl.
  3. " Pełnomocnictwo pocztowe" – udzielenie pełnomocnictwa pocztowego wskazanej osobie, która jako pełnomocnik będzie uprawniona do odbioru korespondencji w imieniu adresata. Druk na złożenie Pełnomocnictwa pocztowego jest dostępny w placówkach pocztowych jak również na stronie www.poczta-polska.pl. Opłata za przyjęcie Pełnomocnictwa pocztowego do stałego odbioru wszystkich lub wskazanych przesyłek wynosi 26,00 zł .

Zapewnienie osobom niepełnosprawnym ułatwień w zakresie doręczania i nadawania korespondencji tj. na ich wniosek, bez pobierania dodatkowych opłat doręczanie przesyłek bez konieczności wizyty w placówce.