Nowe Statuty Sołectw w Gminie Włocławek – konsultacje z mieszkańcami.

Wójt Gminy Włocławek informuje, że została rozpoczęta procedura uchwalania nowych statutów sołectw w Gminie Włocławek. Konieczność podjęcia prac nad nowymi statutami sołectw wynika z faktu, że obowiązujące statuty sołectw zostały uchwalone 9 czerwca 2003 r., co powoduje konieczność dostosowania ich zapisów do obowiązujących przepisów prawa.

Rada Gminy Włocławek w dniu 20 kwietnia 2020 r. uchwaliła uchwałę w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami Gminy Włocławek w sprawie statutów sołectw w Gminie Włocławek (uchwała Nr XIX/153/20). Konsultacje z mieszkańcami są pierwszym etapem prac nad nowymi statutami sołectw, a termin ich przeprowadzenia wyznaczony został w dniach od 4 maja 2020 r. do 25 maja 2020 r.

Zainteresowani mieszkańcy Gminy Włocławek mają możliwość zapoznania się zarówno z projektami nowych statutów Sołectw w Gminie Włocławek, jak i pozostałymi informacjami i materiałami, dzięki którym udział w konsultacjach jest możliwy.

/SG/

– Obwieszczenie Wójta Gminy Włocławek … czytaj;

– Uchwała Nr XIX/153/20 Rady Gminy Włocławek z dnia 20 kwietnia 2020 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Włocławek w sprawie statutów sołectw w Gminie Włocławek … czytaj;

– Projekt uchwały w sprawie uchwalenia statutów Sołectw w Gminie Włocławek (projekt zawiera 26 statutów sołectw) … czytaj;

– Formularz konsultacyjny … druk do pobrania.

Nowe Statuty Sołectw w Gminie Włocławek – konsultacje z mieszkańcami

Rada Gminy Włocławek w dniu 20 kwietnia 2020 r. uchwaliła uchwałę w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami Gminy Włocławek w sprawie statutów sołectw w Gminie Włocławek (uchwała Nr XIX/153/20). Konsultacje z mieszkańcami są pierwszym etapem prac nad nowymi statutami sołectw, a terminich przeprowadzenia wyznaczony został w dniach od 4 maja 2020 r. do 25 maja 2020 r.

/SG/

– Obwieszczenie Wójta Gminy Włocławek … czytaj;

– Formularz konsultacyjny … druk do pobrania.