Nasi najlepsi ? Zawody Sportowo ? Pożarnicze 2017

W dniu 25 czerwca 2017 roku na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Włocławskiego.
Ich organizatorami byli: Komendant Miejski PSP we Włocławku Sławomir Gotowicz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włocławku Marian Mikołajczak oraz Burmistrz Brześcia Kujawskiego Wojciech Zawidzki.

W zawodach wzięło udział 18 drużyn OSP z terenu Powiatu Włocławskiego. Z Gminy Włocławek udział wzieły 4 jednostki: OSP  Kruszyn, OSP Smólnik, OSP Warząchewka Polska
i OSP Smólsk. Druhowie z naszej gminy okazali się najlepsi. I miejsce zajęła OSP ze Smólnika. Drużyna żeńska (jako jedyna) też zajęła I miejsce. Obydwie drużyny będą reprezentowały gminę Włocławek na zawodach wojewódzkich, które rozegrane zostaną w przyszłym roku.

Rywalizację drużyn jednostek OSP rozpoczęto od konkurencji – sztafeta 7×50 metrów,
a następnie przeprowadzono konkurencję – ćwiczenie bojowe.

Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny:

Drużyna męska

I OSP Smólnik (gmina Włocławek)
II OSP Lisek (gmina Fabianki)
III OSP Gołębin (gmina Lubraniec)

Drużyna żeńska
I OSP Smólnik (gmina Włocławek)

Serdecznie gratulujemy wszystkim druhom.