Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie

W dniu 24 kwietnia w Solcu Kujawskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie. W zawodach uczestniczyła ośmioosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego " START " Smólnik.

Podczas najważniejszego turnieju w sezonie dla młodzików w grze podwójnej Patryk Stanczewski wraz z Konradem Wysockim uplasowali się na miejscach 5-8. Niewiele do awansu do pierwszej czwórki turnieju w grze podwójnej kobiet zabrakło Julii Mularskiej i Oliwii Stasińskiej. Dziewczęta po wygranym pierwszym meczu musiały jednak po wyrównanym pojedynku uznać wyższość swoich rywalek i ostatecznie również zajęły miejsca 5-8.

Jeden z najdłuższych, bo trwający 33 minuty pojedynek turnieju stoczyli w grze mieszanej Nicola Szadkowska wraz z Patrykiem Stanczewskim. Po przegranym pierwszym secie 17:21 drugi wygrali 21:18. Trzeci po wyrównanej walce i niesamowitej serii precyzyjnych serwisów Patryka Stanczewskiego i kończących ataków z głębi pola Nikoli Szadkowskiej nasi reprezentanci od stanu

14: 18 doprowadzili do wyniku 22:20 i zajęli również miejsce 5-8.

Wielu z grupy startujących w tym turnieju zawodników będzie jeszcze miało prawo startu w tej kategorii wiekowej przez dwa lata, a Julia Mularska i Gabriele Michalska przez trzy sezony.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy UKS " START " Smólnik zdobyli 3 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.