Kruszyn i Telążna Leśna świętowały Gminny Dzień Kobiet

Koronki, kosmetyki, stylizacje fryzur i porady dietetyczki – oto jak kobiety w gminie Włocławek uczciły w miniony weekend swoje święto.

– Nie spodziewałam się takiej radykalnej pozytywnie zmiany – stwierdza Aleksandra Syropiatko na co dzień organiścina w kruszyńskim kościele.- Już wiem jak dobierać kolory ubrań, by idealnie pasowały do mojej sylwetki. Na pewno zdecyduję się na zakup nowych cieni, które podkreślać będą kolor moich oczu.

A inspiratorem przemian był znany w całej Polsce stylista Roberto Franko, który przygotowywał stylizacje m.in. dla Edyty Górniak, Justyny Steczkowskiej i Jana Klimenta.

– Czesanie, nadawanie nowego wizerunku to moja pasja – stwierdza Roberto Franko.- Daję radość innym, a jednocześnie czerpię z tego pozytywne emocje. Inspiruję i podpowiadam, że nawet w kilka minut nawet najbardziej zniechęcona do swojego codziennego wizernku kobieta może coś w sobie zmienić, poprawić i czuć się tak cudownie.

Niezwykle pomocne okazały się porady z zakresu dietetyki.

– Popełniamy wiele błędów – dodaje Monika Niedziałkowska, dietetyczka.- Wydaje nam się, że dobrze się odżywiamy, a w tym samym momencie osłabiamy, czy wręcz wyniszczamy nasz organizm. Wystarczy kilka dobrych zasad jak zwiększenie ilośći spożywanych warzyw i owoców i ograniczenie ilośći mięsa w stosunku do ryb i już jest nam lżej i czujemy się młodsi o kilka dobrych lat.

Nie zabrakło babskich rozmów przy kawie i słodyczach.

– To taki oddech od codziennośći – podkreśliła Renata Kowaleska, przewodnicząca koła gospodyń wiejskich w Telążnej Leśnej.- Jeszcze kilka dni temu zajęte byłyśmy przygotowywaniem dorocznych wielkanocnych palem, a dziś poświęciłyśmy czas swojej urodzie. To zasłużony relaks.

Całość uświetnił pokaz kunsztu koronczarskiego i talentu aktorskiego Wiesławy Floryńskiej.

– Pokazałam jak dawniej ubierały się kobiety w rozliczne koronki i jak dziś warto czerpać z ich mądrośći – dodaje Wiesława Floryńska.- Wystarczy pomysł i cierpliwość, a efekt robótek ręcznych zachwyci niejednego pana.

A przecież my, kobiety uwielbiamy być wciąż adorowane i podziwiane.

GOK w Kruszynie