Komunikat dla rolników poszkodowanych przez deszcz nawalny

Wójt Gminy Włocławek informuje, iż producenci rolni poszkodowani w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego tj. deszczu nawalnego mającego miejsce na terenie Gminy Włocławek w dniu 14 lipca 2021 roku mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach w terminie do 6 sierpnia 2021 roku, w pok. nr 9 Urzędu Gminy Włocławek.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji. Warunkiem sporządzenia przez Komisję protokołu z szacowania strat w uprawach jest złożenie przez rolnika wniosku w odpowiednim terminie (minimum 3 dni przed zebraniem plonu danej uprawy).

W składanym wniosku należy podać wszystkie uprawy w gospodarstwie rolnym, niezależnie od stopnia zniszczenia, aby ogólny areał zasiewu był zgodny z wnioskiem składanym do ARiMR o dopłaty w 2021 roku. Ponadto rolnicy posiadający hodowlę muszą wpisać ilość sprzedanych zwierząt (średnią) z trzech ostatnich lat.

Załącznikiem do wniosku jest przedłożenie kopi wniosku obszarowego składanego
do ARiMR w 2021 roku.

Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy Włocławek w pok. nr 9 lub na stronie internetowej gminy www.gminawloclawek.pl.

Szczegółowych informacji udziela Pani Dorota Zasada, tel. (54) 230 53 33.

Oświadczenie o poniesionych koszt. niezebr. plonów – DESZCZ NAWALNY 2021

Oświadczenie o zgłoszeniu szkód w uprawach rolnych zspowodowanych przez suszę – Deszcz Nawalny 2021

Wniosek o oszacowanie strat w uprawach rolnych- DESZCZ NAWALNY 2021