Komputery dla dzieci PPGR – Dofinansowanie zakupu komputerów dla dzieci byłych pracowników PPGR

Wójt Gminy Włocławek zaprasza do składania wniosków na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR.

Z programu będą mogły skorzystać dzieci, wnuki i prawnuki byłych pracowników PGR.

Projekt zostanie sfinansowany z funduszy europejskich – w ramach programu REACT-EU.

Celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Wsparcie przysługuje uczniom, którzy:

• zamieszkują w miejscowości, w której funkcjonowało zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,

• są członkami rodzin (w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie) osób pracujących w PGR-ach,

• nie otrzymały na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na sprzęt komputerowy (komputer stacjonarny, laptop lub tablet) z niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiającym pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria
i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami wraz z ubezpieczeniem.

Wniosek oraz oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów lub pełnoletnich uczniów wraz
z informacją o przetwarzaniu danych osobowych należy składać w siedzibie Urzędu, na załączonych wzorach wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, w terminie do 29 października 2021 roku (decyduje data wpływu do urzędu). Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane.

Więcej informacji można uzyskać pod telefonem, tel. 54 230 53 37 ( p. Dorota Adamska)

Załączniki:

1) Wniosek

1) Oświadczenie dla rodzica, opiekuna prawnego,

2) Oświadczenie ucznia szkoły średniej który osiągnął pełnoletność,

3) Zgoda na przetwarzanie danych osobowych,

5) Dokument potwierdzający fakt zatrudnienia w danych PPGR (świadectwo pracy, legitymacja ubezpieczeniowa, zaświadczenie Rp-7) należy je dołączyć do wniosku.

Lista obrębów położonych w Gminie Włocławek, z których zostały przejęte do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa po zlikwidowaniu PPGR

Złożenie oświadczenia nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania. Realizacja programu przez Gminę Włocławek uzależniona jest od pozyskania grantu.

Gmina zastrzega, że w przypadku nie otrzymania pełnego dofinansowania na zadanie, wprowadzi dodatkowe kryteria wyboru osób uprawnionych do udziału w programie.

Wnioskodawca zobowiąże się do corocznego okazania sprzętu do oględzin stanu technicznego pracownikowi Urzędu Gminy Włocławek lub w miejscu zamieszkania rodzica.