Dofinansowanie w ramach programu priorytetowego ?Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej?

Wójt Gminy Włocławek informuje, że planuje ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W związku z powyższym Gmina Włocławek przystępuje do sporządzenia inwentaryzacji odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Inwentaryzacja prowadzona będzie poprzez przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych od rolników (druk wniosku w załączeniu). Rolnicy biorący udział w Programie zobowiązani będą do dostarczenia odpadów w wyznaczonym terminie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Poddębicach.

Gmina Włocławek realizowała będzie zadanie pod warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz po przeprowadzeniu wyboru wykonawcy zadania.

Rolnicy zainteresowani udziałem w Programie proszeni są o składanie wniosków wraz z klauzula RODO w terminie do dnia 6 grudnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Włocławek, pokój nr 8.

Wzór wniosku do pobrania tutaj.