Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – CEEB – nowy obowiązek właścicieli/zarządców nieruchomości

Wójt Gminy Włocławek informuje, iż rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Właściciel budynku, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub źródło spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW musi je zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

Właściciele nieruchomości mają obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do dnia 30.06.2022 r. w przypadku źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. Natomiast w przypadku źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r. właściciele nieruchomości mają 14 dni od instalacji źródła ciepła lub spalania paliw.

W deklaracji należy podać takie informacje jak:

• imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby;

• adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw;

• opcjonalnie numer telefonu właściciela lub zarządcy;

• opcjonalnie adres e-mail;

• informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła i źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu
    i wykorzystywanych w nich paliwach.

Deklarację można składać:

1) w formie elektronicznej, poprzez stronę internetową www.zone.gunb.gov.pl

2) w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście

w Urzędzie Gminy Włocławek.

1. Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw – Formularz A

2. Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw – Formularz B