105 Urodziny Pani Władysławy Szebskiej

29 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Warząchewce Polskiej odbyła się uroczystość Jubileuszu 105 urodzin Pani Władysławy Szebskiej.

Pani Władysława jest mieszkanką wsi Pińczata w Gminie Włocławek.

Jubilatka urodziła się 29 maja 1913 r. Mama Pani Władysławy Tekla zajmowała się gospodarstwem domowym, a ojciec Jan zajmował się praca na roli. Miała dwie siostry i trzech braci. Mając 22 lata wyszła za mąż za Jana Szebskiego. Urodziła pięcioro dzieci: córkę Halinę, syna Lecha, syna Mirosława, córkę Marylę i syna Sławomira.

Doczekała się 18 wnucząt, 21 prawnucząt i nadal czeka na kolejne młode pokolenie.

Jej marzeniem, które często powtarza jest doczekanie wesela prawnuka Alana, który w chwili obecnej ma 10 lat.

„Uśmiechnięta, miła, wrażliwa, czuła, otwarta – to tylko kilka cech naszej prababci” – mówią o niej prawnuki.

„Jej życie nie zawsze było „usłane różami”, a mimo to potrafi radzić sobie z przeciwnościami losu. Podziwiamy jej chęć życia. Naszym marzeniem jest starzeć się tak pięknie, jak nasza ukochana prababcia” – słowa prawnuków.

Podczas uroczystości z udziałem Pani Ewy Braszkiewicz – Wójta Gminy Włocławek, Pana Pawła Bogdanowicza – Przewodniczącego Rady Gminy Włocławek, Pani Małgorzaty Świderskiej – pracownika Urzędu Gminy Włocławek oraz innych zaproszonych gości zostały złożone Jubilatce życzenia, kwiaty oraz wręczono prezenty.