Logo Gmina Włocławek

Archiwum newsów, strona 95

KOMUNIKAT W SPRAWIE SUSZY

25.09.2018

Wójt Gminy Włocławek informuje, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o wydłużeniu terminu przyjmowania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, których gospodarstwa rolne ucierpiały w skutek wystąpienia suszy.

Pierwotnie wnioski miały być przyjmowane do 28 września, ale decyzją ministra ten termin został wydłużony do 31 października 2018 r. Wnioski przyjmowane są w biurach powiatowych ARiMR. 

Ponadto w dniu 24 września 2018 r. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach - Państwowy Instytut Badawczy w monitoringu suszy włączył do szacowania strat na terenie Gminy Włocławek uprawy ziemniaków i buraków cukrowych. W związku z czym Komisja powołana ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego tj. suszy będzie doszacowywała w/w uprawy.

więcej

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

12.09.2018

Ogłoszenie

W związku z planowaną aktualizacją

Strategii rozwoju Obszaru Strategicznej Interwencji dla miasta Włocławek oraz obszaru powiązanego z nim funkcjonalnie

na podstawie Trybu i zasad naboru projektów zawartych w ww. dokumencie

ogłasza się  nabór projektów na listę podstawową w ramach:

PI Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie,

Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym.

 

Fiszki projektowe należy przesłać w terminie: 13 – 26 września 2018 r. drogą elektroniczną, bądź dostarczyć do siedziby urzędu gminy OSI Włocławka

właściwej dla miejsca zamieszkania/ siedziby wnioskodawcy, tj. Gminy Miasto Włocławek, Gminy Włocławek, Miasta Kowal, Gminy Kowal,
Gminy Brześć Kujawski, Gminy Lubanie, Gminy Choceń oraz Gminy Fabianki.

 

Załączniki: wzór fiszki projektowej, instrukcja wypełniania fiszki projektowej, kryteria wyboru projektów.

więcej

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

12.09.2018

Ogłoszenie o naborze wniosków 1/2018/PG

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki (zamiennie: LGD) informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Numer konkursu LGD: 1/2018/PG

TYP PROJEKTU: Działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym takich jak: kluby młodzieżowe (w tym z programem rówieśniczym obejmujące m.in.: rówieśnicze doradztwo, edukacje, liderowanie, coaching rówieśniczy) i inne z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym.

więcej

Obrazek dla news_682

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 września 2018 r. zmarła Pani Mariola Pańka

04.09.2018

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 września 2018 r. zmarła

Pani Mariola Pańka

wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włocławku.

Żegnamy bardzo lubianą Koleżankę, dobrego człowieka, oddanego pracownika. Jej nagła śmierć jest dla nas wszystkich zaskoczeniem i niepowetowaną stratą. Będzie zawsze obecna w naszych sercach i w naszej modlitewnej pamięci.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Zmarłej składa Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz wraz z pracownikami oraz Przewodniczący Rady Gminy Włocławek Paweł Bogdanowicz wraz  z Radnymi i Sołtysami.

Msza św. żałobna odbędzie się w dniu 6 września 2018 r. o godz. 11:00  w Kościele Parafialnym w Kruszynie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

więcej

Obrazek dla news_681

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 września 2018 r. zmarł Pan Henryk Nowacki

04.09.2018

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 września 2018 r. zmarł

Pan Józef Henryk Nowacki

emerytowany  wieloletni pracownik Urzędu Gminy Włocławek

Śp. Józef Henryk Nowacki był człowiekiem bardzo pogodnym, życzliwym oraz otwartym na świat i drugiego człowieka. Do końca swoich dni służył innym swoją wiedzą oraz zdobytym przez lata życiowym doświadczeniem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Msza św. żałobna odbędzie się w dniu 7 września 2018 r. o godz. 12:30 w Katedrze Włocławskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Zmarłego składa Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz wraz z pracownikami oraz Przewodniczący Rady Gminy Włocławek Paweł Bogdanowicz wraz  z Radnymi i Sołtysami.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.