Modernizacja i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Poddębice – II etap

Dnia 17 sierpnia 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu została podpisana umowa o powierzenie grantu na realizację zadania pn.: “Modernizacja i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Poddębice II etap”.

Przypomnijmy że, jest ona pokłosiem złożonego w dniu 15 stycznia 2021 r. wniosku o powierzenie grantu na ten cel zgodnie z naborem wniosków nr 1/2020 w ramach Projektu grantowego nr RPKP.04.02.00-04-0001/18 pn.: „Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w województwie kujawsko – pomorskim” dofinansowanego z EFRR realizowanego w ramach RPO WK-P na lata 2014 – 2020 wpisującego się w cele szczegółowe Osi Priorytetowej 4: Region przyjazny środowisku, Działania 4.2: Gospodarka odpadami, Schematu: Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) – projekt grantowy.

Wartość całkowita zadania zgodnie z wnioskiem wynosi 913 198,99 zł, natomiast wartość dofinansowania 746 174,89 zł. Planowany termin zakończenia realizacji zadania to 31.12.2022 r.

Modernizacja PSZOK polega m.in. na: zakupie wyposażenia (tj. ciągnik, przyczepa, kosiarka, traktor, kosiarko-rozdrabniacz, koparko-ładowarka, nożyce, kosa, zamiatarka, monitoring, system do liczenia mieszkańców i ewidencji ilości odpadów, komputer oraz drukarka, a także  tablica edukacyjna, zawierająca informacje na temat zasad selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz regulamin PSZOK).