W dniu 19 czerwca br. świętowaliśmy trzy wyjątkowe jubileusze: 60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich Kruszyn, 35-lecie Zespołu Folklorystycznego „Kruszynioki” oraz 40-lecie pracy społecznej Pani Ireny Muszyńskiej. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości m.in. Pan Józef Łyczak Senator RP, Pani Joanna Borowiak Poseł na Sejm RP, Pani Dorota Dzięgielewska Dyrektor Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku, reprezentująca Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, przedstawiciele samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Wicemarszałek Pan Zbigniew Sosnowski oraz Członkowie Zarządu: Pani Aneta Jędrzejewska, Pan Sławomir Kopyść oraz Pan Stanisław Pawlak a także Prezydent Miasta Włocławek Pan Marek Wojtkowski i Starosta Włocławski Pan Roman Gołębiewski. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Kruszynie, celebrowana przez ks. prałata, wikariusza biskupiego rejonu włocławskiego Sławomira Deręgowskiego. Po Mszy Św. nastąpił przemarsz do Szkoły Podstawowej w Kruszynie, gdzie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości.

Po powitaniu gości na scenie wystąpił Zespół Folklorystyczny „Kruszynioki”. Następnie Pani Irena Muszyńska podziękowała wszystkim przyjaciołom i sympatykom za współpracę i wsparcie.

Później nadszedł czas na odznaczenia oraz życzenia od przybyłych gości dla KGW Kruszyn, Zespołu Folklorystycznego „Kruszynioki” oraz dla Pani Ireny Muszyńskiej.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się koncert zespołu „POGWIZDANI”, zrealizowany w ramach projektu „Śpiewogra z Niepodległą”. Na zakończenie na scenie wystąpił Zespół Folklorystyczny „Kruszynioki”, prezentując utwory ze swojego repertuaru.

W trakcie koncertów odbyły się również warsztaty kulinarne „Jak to w dawnej kuchni bywało”, połączone z degustacją potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Włocławek.

.
baner lgd